AKTUALNOŚCI

ORLEN Grupa Akrobacyjna ŻELAZNY

10 dni dzieli nas od najbardziej odlotowej imprezy lotniczej w północno- wschodniej części Polski.
Z tej okazji przedstawiamy Wam kolejną wielką gwiazdę naszych pokazów.

ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny

To największa, a zarazem najdłużej i nieprzerwanie działająca cywilna grupa akrobacyjna w historii polskiego lotnictwa. Historia Grupy sięga końca lat 90. i rozpoczyna się w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej w Przylepie koło Zielonej Góry.

Obecnie zespół posiada 7 samolotów akrobacyjnych: EXTRA 330LC, 3 ZLIN 50LS oraz 3 ZLIN 526Fi ciągle pracuje nad powiększeniem parku maszyn. Od 2008 Główną siedzibą GA ŻELAZNY jest lotnisko Aeroklubu Poznańskiego w Kobylnicy pod Poznaniem.

Grupa aktywnie angażuje się w promowanie lotnictwa wyczynowego, trening pilotów akrobacyjnego, organizowanie zawodów oraz kursów zapoznawczych dla miłośników statków powietrznych i/lub adrenaliny. Członkowie grupy, popularyzując lotnictwo biorą udział w wielu imprezach lotniczych cywilnych i wojskowych, ale również np. w przeglądach filmowych, konkursach, imprezach charytatywnych oraz w spotkaniach z młodzieżą w szkołach, przedszkolach i ośrodkach kultury.

My cały czas mamy w pamięci zeszłoroczne pokazy GA ŻELAZNY, ich niebywałe akrobacje i popisy. I dziś pisząc ten post ogromnie się cieszymy, że spotkamy się już niedługo w Suwałkach.

Scroll to Top